• Contact
توضيحات :
اولویت های زندگی تست تست روانشناسی تست اولویت های زندگی تست روانشناسی تست خود شناسی تصور كنید گرمای طاقت‌فرسایی است و چندروز است كه در سفر هستید. خسته‌اید و آب كم دارید و البته به همراه خود 5 حیوان دارید: گاو، میمون، گوسفند، اسب و شیر، با توجه
منوي اصلي
درباره ما

من منم نه کسی دیگه عاشق هر چی که فکر کنی ما چیزی نیستیم ولی خواهیم شد
این وبلاگ چطور است


آخرين مطالب
محبوب ترین ها

آمار وبلاگ
بازدید امروز : 4
بازدید دیروز : 5
بازدید کل : 31672
تعداد مطالب : 146
تعداد نظرات : 53
کاربران عضو شده : 1
1 2 3 4 5
نويسنده : وروجک | دسته بندي : زنگ سرگرمی و فال, همه دسته ها, زنگ روانشناسی, | نسخه قابل چاپ

تاريخ ارسال مطلب : 1396/9/7 - 07:45


تصور كنید گرمای طاقت‌فرسایی است و چندروز است كه در سفر هستید. خسته‌اید و آب كم دارید و البته به همراه خود 5 حیوان دارید: گاو، میمون، گوسفند، اسب و شیر، با توجه به موقعیت‌های گفته شده، هر بار باید یك حیوان را انتخاب كنید تا در نهایت یك حیوان برایتان باقی مانده و جواب تست مشخص شود.


1.  فرض كنید مقدار كمی آب، برای شما باقی مانده كه برای سیراب كردن شما و همه حیوان‌های همراهتان كافی نیست مسلما اگر آب تمام شود، همگی در بیابان خواهید مرد، ولی اگر بخواهید از این بیابان جان سالم به در ببرید و زنده بمانید، باید یكی از حیوان‌ها را رها كنید و به همراه 4حیوان باقیمانده، به راه‌تان ادامه دهید پس چه حیوانی را انتخاب می‌كنید؟ 


 2. 4 حیوان، برای شما باقی‌مانده، اما گویی از بیابان آتش می‌بارد، ذخیره آبتان باز هم كمتر شده و باید یك حیوان دیگر را هم رها كرده و این‌بار كدام حیوان را انتخاب می‌كنید؟


3. 3 حیوان باقی مانده و گرما همچنان طاقت‌فرساست و هنوز به جایی نرسیده‌اید و باید یك حیوان دیگر را رها كنید. ترجیح می‌دهید كدام یك از این حیوانات را انتخاب كنید؟


4.  فقط 2 حیوان باقی‌مانده، حالا می‌توانید حاشیه بیابان را ببینید، اما متاسفانه دیگر آبی برای شما باقی نمانده است و شما تنها می‌توانید یك حیوان را باخود ببرید، این بار كدام‌یكی را انتخاب می‌كنید؟ 


5.   سرانجام شما و حیوان باقیمانده از بیابان به سلامت عبور می‌كنید! 

جواب در ادامه مطلب

رمبنای این تست، بیابان نماد سختی‌ها و هر كدام از حیوان‌ها یكی از جنبه‌های شخصیتی شماست.


1-شیر: نماد غرور

2-میمون: نماد محبت

3-گوسفند: نماد رفاقت 

4- اسب: نماد احساس‌ها

5-گاو: نماد احتیاج‌های اصلی


اهمیت هر یك از جنبه‌های زندگی شما به‌ترتیبی كه هر حیوان را رها می‌كنید، آشكار می‌شود. حیوانی كه ابتدا رها كرده‌اید، كم‌اهمیت‌ترین جنبه نسبت به سایر جنبه‌ها، در زندگی شماست و حیوانی‌كه با خود به مقصد رسانده‌اید، پر اهمیت‌ترین خصوصیات شما را نشان می‌دهد كه هرگز درطول زندگی و سختی‌های پیش‌رو آن را رها نخواهید كرد.

نکته :شاید در شماره‌های قبل بارها در اینگونه تست‌ها به این مطلب اشاره شده باشد كه در تست‌هایی كه داستانی را نقل می‌كنند و از آزمودنی می‌خواهند در موقعیت ایجاد شده دست به انتخاب بزند، مهم‌ترین نكته برای  اینكه آزمودنی كدام مورد را انتخاب می‌كند، انگیزه او برای انتخاب و توضیحی است كه برای انتخابش می‌دهد. مثلا ممكن است شما نخستین حیوانی كه تا به آخر نگه می‌دارید گاو باشد زیرا به این فكر كرده‌اید كه می‌توانید هنگام گرسنگی از گوشتش استفاده كنید یا اسب را تا آخر نگه می‌دارید، زیرا می‌تواند در آن خستگی و تشنگی به شما سواری دهد و راه را كوتاه كند! آیا این انتخاب دلیل بر آن می‌شود كه شما احتیاج‌های اصلی و احساس‌هایتان را به بقیه چیزها ترجیح دهید و محبت، غرور و رفاقت اهمیت كمتری دارند؟


همیشه انگیزه انتخاب مهم‌تر از خود انتخاب است و بهتر می‌تواند تحلیل درستی از خصوصیات شما بدهد. مسئله بعدی نامفهوم بودن نمادهاست؛ منظور از احساس‌ها چیست؟ یعنی انتخاب اسب همه احساس‌ها را شامل می‌شود و آنقدر كلی است؟ اصلا به چه دلیلی اسب نماد احساس‌هاست؟ چه فرقی می‌كند اگر بگوییم میمون نماد احساس است؟ مسلما در یك بیابان بی‌آب و علف، خسته و تشنه، آیا شما ترجیح نمی‌دهید اول شیر درنده‌ای را رها كنید كه احتمالا اگر شما را نخورد، بقیه حیوان‌ها را خواهد خورد! یا میمونی را رها كنید كه هیچ فایده‌ای برایتان ندارد؟ آیا این به آن معنا خواهد بود كه شما غرور خود را در سختی‌ها از دست داده یا محبت به دیگران را در سختی‌ها فراموش كرده و خودخواهانه عمل خواهید كرد؟ متاسفانه این تست به هیچ عنوان نمی‌تواند ملاك خوبی برای سنجش خصوصیات شخصیتی و حتی خودشناسی شما باشد. 


برچسب‌ها : /////