s

  • Contact
توضيحات :
درخت تکامل درخت تکامل تکامل درخت بدانیم درخت درخت چگونه درخت شد طبیعت دانستنی دانستنی در مورد درخت
منوي اصلي
درباره ما

من منم نه کسی دیگه عاشق هر چی که فکر کنی ما چیزی نیستیم ولی خواهیم شد
این وبلاگ چطور است


آخرين مطالب
محبوب ترین ها

آمار وبلاگ
بازدید امروز : 7
بازدید دیروز : 26
بازدید کل : 31881
تعداد مطالب : 146
تعداد نظرات : 53
کاربران عضو شده : 1
1 2 3 4 5
نويسنده : وروجک | دسته بندي : زنگ دانستی و چیستان, همه دسته ها, | نسخه قابل چاپ

تاريخ ارسال مطلب : 1393/10/18 - 13:37

گیاهان میلیون ها سال است که روی زمین زندگی می کنند. پیدایش اولین گیاهان زمینی به دوره سیلوریان (۳۲۰-۳۵۰ میلیون سال پیش) بر می گردد. عمده ترین دلیل موفقیت درختان در مسیر تکامل به دلیل توانایی آن ها  در پذیرش تنوع محیط ها گوناگون  است.اولین درختان زمین، کاج سانان بودند که در دوره پرمین (۱۹۵-۲۲۰ میلیون سال پیش) به وجود آمدند. از ۷۰-۱۴۰ میلیون سال پیش زندگی گیاهی جنگل ها به سمت گونه هایی از درختان تکامل یافت که ما امروزه توانسته ایم آن ها را شناسایی کنیم. به مرور در جنگل ها درختانی شبیه مگنولیا، صنوبر و انجیر به وجو د آمدند. این گیاهان گل دار در مناطق جدید نسبت به گیاهان قبلی بسیار بهتر پخش می شدند. مزیت دیگر درختان گل دار، همراه شان با حشرات گرده افشان مانند زنبور بود؛ این خصوصیت به گیاهان توانایی داد تا در مکان های متنوع جدیدی رشد کنند. ادامه دارد


جنگل پیش از تاریخ


در جنگل های پیش از تاریخ، سرخس درختی و دم اسبی غول پیکر با ایجاد مناطق زندگی گیاهی انبوه در روی زمین حکم فرمایی می کردند.


کوچ درخت


درخت (1)


درختان با “حرکت” و پذیرش اندازه و شکل متفاوت به تغییرات  آب و هوایی زمین پاسخ می دهند. زمانی که جمعیت درخت ها  در مسیر مطلوب ترین شرایط حرکت می کند، دانه ریزی موفقیت آمیز صورت می پذیرد. در این روش، درختان جدید می توانند در عصر یخبندان و یا دوران گرم شدگی یا سرد شدگی زمین برای میلیون ها سال زنده بمانند.


ادامه تکامل


تکامل درخت یک فرایند ادامه دار است. امروزه گونه هایی وجود دارد که بی ثبات و مستعد تولید مثل دو رگه با خویشان نزدیک هستند. با این حال، این درختان جدید حاصل شده  بعضی اوقات برای غلبه بر شرایط نسبت به درخت اصلی بهتر عمل می کنند و بنابراین احتمال بیش تری برای زنده ماندن و تولید مثل دارند.


برچسب‌ها : ////////